PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119423}
7,2 4 731
ocen
7,2 10 1 4731
6,0 6
ocen krytyków
Manderlay
powrót do forum filmu Manderlay

to samo co w pierwszej opowieści ta teatralna scenografia, narracja, ale przede wszystkim fantastyczna fabuła, problem, który został poruszony, fantastyczne wnioski i morał, super temat do rozmyśleń i dyskusji. Demokracja upadła! a gdy nie da się jej stworzyć, zawsze można uciec, typowe w stylu made in USA

ocenił(a) film na 6
Charlie_M_

Po avatarze moge powiedziec, ze poglady polityczne mam podobne do twoich. Podejscie do demokracji jakie w filmach jeszcze nie spotkalem. Problem czarnych, rowniez jakos z glowa podejmowany.

Mimo to film ten jest we wszystkim wyraznie gorszy od Dogville. Od gry aktorów, przez zdjęcia, treść, warstwę psychologiczną, dramatyczną na fabule kończąc.

Strasznie słaby początek - próba połączenia fabuły Dogville z tym filmem - tragedia. Cały proces prowadzący do przejęcia władzy w Mandarlay przez Grace - jedno wielkie nieporozumienie.
Później jest już dużo lepiej. Wszystko nieźle się układa, do wceilenie się Grace w kata. Od tego miejsca poziom spowrotem pikuje w dół, aż do zupełnie nie przekonującego mnie zakończenia.

O ile Dogville dałem 10/10, to Mandarlay zasługuje wedlug mnie, na 6+/7-.

Pozdrawiam

PS
Podczas seansu miałem ochotę wykrzyczeć (zwłaszcza na początku filmu) - "Hej, ludzie. Przecież wśród czarnych w Afryce niewolnictwo również było powszechnę, a i niewolników traktowano dużo okrutniej. Jedyną winą białych było to, że cywilizacja przez nich stworzona była dużo śilniejsza"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones