PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684846}

Obywatel roku

Kraftidioten
7,0 15 826
ocen
7,0 10 1 15826
6,7 12
ocen krytyków
Obywatel roku
powrót do forum filmu Obywatel roku

Ocena trochę na wyrost. Jawna zrzynka z Cohen'ów. Ale w dobrym stylu. Niezłe kreacje aktorskie, może ciut przerysowane. Ale jeśli film traktować jako makabreskę to przynajmniej mi to nie przeszkadza. Podobało mi się, że nie zrobili ze Stellana nagle bad boya pełną gębą. Bruno Ganz nie daje oderwać od siebie oczu, w swojej niemal milczącej roli. I pastisz to i nie, no bo śmieją się z kondycji Norwegii. Nie potrafię jednoznacznie ocenić. Trochę śmierdzi robieniem filmu na siłę pod Oscara

PS: Co do tytułu. Gdzieś widziałem, że to znaczy "skończony idiota". Nie żebym się chciał nabijać z polskiego tytułu. Dla odmiany ponabijam się z USA. U nich to jest " in order of disappereance". Jak widać nie tylko nasi dystrybutorzy umieją tłumaczyć.

ocenił(a) film na 8
arealista

Można powiedzieć temat oklepany, ale ze świeżymi i śnieżnymi :) pomysłami. Cała fabuła spięta w spójną całość, doskonale, wyraziście zagrana, do tego wielki plus za zdjęcia. Ogólnie bardzo dobre kino sensacyjne , czyli daję w pełni przemyślane 8/10 polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones