PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 922 282
oceny
8,8 10 1 922282
7,9 50
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Gustomierz daje mi 100% szans na spodobanie się, film ma 1. miejsce zarówno na Filmwebie jak i IMDb, więc chyba rzeczywiście jest epicki i warty obejrzenia ?

Pytam, bo po prostu boję się rozczarowania... Kiedyś obejrzałem "Wszystko za życie" i bardzo się rozczarowałem - pisano o tym filmie wiele pozytywnych rzeczy, a mnie się w ogóle nie spodobał i nie rozumiem jego fenomenu.

Co więc mam robić ? Liczę na Waszą pomoc, Filmwebowicze ; J

Zależny kto co lubi jaki gatunek itp. Ja na przykład po latach obejrzałem tak zachwalane filmy jak:
2001 Odyseja Kosmiczna, Ojciec Chrzestny 2 czy Piękny Umysł i się zawiodłem. Przez wiele lat zabierałem się również za takie tytuły jak Forest Gump, Imperium Słońca czy Lista Schindlera i te filmy pozytywnie mnie zaskoczyły. Wracając do tematu to Skazani na Shawshank jest filmem godnym uwagi i raczej powinien się spodobać. Aczkolwiek 1 miejsce na Filmweb i IMDb to ciekawe zjawisko bo co prawda to nie ten sam gatunek ale jako filmy takie tytuły jak: Dobry Zły i Brzydki, Waleczne Serce, Gladiator czy wspomniany Forest Gump, Imperium Słońca i Lista Schindlerabiją w moim odczuciu są lepszymi produkcjami od Skazani na Shawshank ale każdy ma prawo do swojego zdania na ten temat.

użytkownik usunięty
madmax707

Dziękuję za odpowiedź : ) Obejrzałem film wczoraj i mam mieszane uczucia. Nie zawiodłem się, ale nie wydaje mi się też ,aby to był najlepszy film. Wolę np. "Incepcję" od SNS. Kilku rzeczy do końca nie zrozumiałem, widziałem też kiedyś, niestety, zakończenie i być może dlatego taka niepewność.

ocenił(a) film na 10

jakich rzeczy nie zrozumiałeś, jeśli można zapytać?

ocenił(a) film na 9
careless_whisper

To i ja zabieram się do oglądania

careless_whisper

też mnie to zastanawia...

ocenił(a) film na 9
apukm

Moze chodzi o to, ze nie wie czemu Brooks i potem Red zyli w strachu? Niby banał, ale to chyba jedyne czego mozna nie zrozumiec :D

użytkownik usunięty
careless_whisper

Ogólnie nie potrafię zrozumieć na jakiej zasadzie działa księgowość, więc rozumiem tak do końca co Andy robił z papierami naczelnika i jak on się zemścił dzięki nim. A jak to możliwe, że ten drugi w ogóle się nie połapał ? Robił go w konia przez 17 (?) lat i ten nic absolutnie nie wiedział ?

Poza tym - czy naczelnik miał coś wspólnego z osadzeniem Andy'ego w więzieniu? Wydaje mi się, że nie, ale przez chwilę myślałem, że tak, bo w ogóle nie chciał mu pomóc w wydostaniu się kiedy poszedł do niego po rozmowie z Tommy'm. W tej scenie była też kwestia o jakichś kartach na kluby golfowe - tego kompletnie nie zrozumiałem.

Chyba było coś jeszcze, ale nie mogę sobie przypomnieć.

ocenił(a) film na 9

Film bardzo bardzo pozytywny, ale czy najlepszy? Chyba widywalem lepsze :) Mimo wszystko jak dla mnie bardzo mocna 8, a nawet zachodzaca na 9tkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones