Lars von Trier

Lars Trier

7,7
4 339 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Lars von Trier

Obejrzałem Dogville, praca kamery i montaż trochę mnie irytowały, ale w gruncie rzeczy pasowały do stylistyki filmu, więc się za bardzo nie czepiałem. Ale teraz włączam sobie spokojnie Melancholię, na początku dostaję bardzo intrygujące obrazy nadchodzącego końca świata, wszystko fajnie - a tu nagle Lars wyjeżdża mi znowu z tą paskudną pracą kamery, amatorsko wyglądającymi zbliżeniami, montaż znowu jak gdyby "poszatkował" film... Facet chyba chciał, żeby to wyglądało ambitnie, ale zamiast tego zwyczajnie wkurza i psuje odbiór. On zawsze tak, czy miałem pecha trafić na akurat takie filmy?

litwosxd

Może zostało mu coś z Dogmy95?

ilmataar

No popatrz, nie wiedziałem, że taki dokument sobie panowie utworzyli. Głupie, bardzo głupie, ale faktycznie to chyba przez to von Trier takie rzeczy odwala...

litwosxd

Jak dla mnie, ma to swój urok. Zgodzę się, niektóre maniery von Triera bywają irytujące, ale efekt końcowy zazwyczaj jest niezwykły.

ilmataar

Co kto lubi. Mnie to raczej po prostu wkurza. Ale widziałem na razie tylko 2 filmy tego pana, Dogville mimo wszystko musiałem dać dyszkę, by zachować czyste sumienie, więc nie będę go jeszcze oceniał.

ilmataar

Fakt. Z pozoru wydaje się, że robi wszystko bezmyślnie aby było "artystycznie", ale koniec końców łapie się w tym majaczeniu jakiś sens. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones