PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793794}

Ciemny kryształ: Czas buntu

The Dark Crystal: Age of Resistance
8,1 4 780
ocen
8,1 10 1 4780
8,7 3
oceny krytyków
Ciemny kryształ: Czas buntu
powrót do forum serialu Ciemny kryształ: Czas buntu

Zawsze moją bajką dzieciństwa były Fraglesy za ponadczasowe wykonanie i bardzo ciekawy świat kukiełek, ulubioną postacią był Junior Gorg.
https://www.youtube.com/watch?v=H_2Ad827vmI

Minęło tyle lat i trafiłem na serial Ciemny Kryształ niestety nigdy nie widziałem wcześniejszej produkcji, coś kiedyś słyszałem ale to tylko tyle, cały serial obejrzałem w 3 dni.
Serial jest zrobiony rewelacyjnie pod względem kukiełkowym jak i akcji przez całe 10 odcinków może w sumie się nudziłem z 15 minut poza tym jest bardzo ciekawy i jest plastyczną ucztą dla oka.
Najlepiej zrobione są skeksy po prostu chce się ich oglądać i oglądać a nawet trzymać ich stronę bo są tak obrzydliwe i wredne ale zarazem mega przyciągające.
Matka Ogra żywcem ma ściągnięta twarz z Predatora jak ściągnie maskę.
Na uwagę też zasługuje Łucznik który też jest zrobiony bardzo ciekawie.
Widać że twórcy wyszli po za ramy bajek robiąc sekcje zwłok Łowcy skeska lub "operację oka" chrząszczem okularzem.
Dużo jest podobieństw do wcześniejszych produkcji Jima Hensona
Moją ulubioną postacią w serialu Ciemny Kryształ jest Szambelan skekSil ponieważ jest bardzo szlachetny, prawdomówny, koleżeński i inteligentny taki super szczur XD
Patrzą po ilości komentarzy obawiam się że takie dzieło może zostać pominięte w dzisiejszym zasypie chłamu a wielka szkoda bo to produkcja która wyróżnia się na tle wszystkiego, tak świata bajkowego jak i filmowego dla dorosłych.

[Cesarz]: Gdy zawodzimy siebie !
[skeksy]: Musimy ponieść karę

[Cesarz]: Gdy zawodzimy się wzajemnie !
[skeksy]: Musimy ponieść karę

[Cesarz]: Gdy zawodzimy Cesarza !
[skeksy]: Musimy ponieść karę

ocenił(a) serial na 10
rafalk13

Szambelan prawdomowny, szlachetny koleżeński??? no bez jaj, jest mistrzem manipulacji, samolubny, i przebiegły, a nie przyjaciel do rany...

ocenił(a) serial na 10
kamilkam

Nie wyłapałeś ironii w moim zdaniu, która nawet zdradzam na końcu zdania.
OMG "no bez jaj"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones